Nowy izraelski dystrybutor zapewnia dostawy traktorów marki Zetor nie tylko w Izraelu, lecz także sąsiedniej Jordanii. Do regionu będą eksportowane traktory o mocy od 80 do 150 koni, zatem linie modelowe Major, Proxima i Forterra.

W ramach rynku izraelskiego obowiązuje legislatywa porównywalna z unijną, zatem na rynki będą dostarczane maszyny, które spełniają wymagania emisyjne Stage IV. Jak przekonują przedstawiciele Zetora, izraelski partner za pośrednictwem swoich filii i sieci handlowej zapewnia sprzedaż traktorów, a także dba o zapewnienie dobrego i płynnego funkcjonowania serwisu posprzedażowego dla klientów. Farmerzy i rolnicy mają do dyspozycji kompletne usługi związane ze sprzedażą nowych maszyn, ich serwisem i zakupem oryginalnych części zamiennych.

– Dążymy do wzmacniania pozycji na rynkach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, ale zwracamy uwagę również na inne oferty handlowe. Przeniknięcie do tych regionów jest dla nas atrakcyjną opcją rozszerzenia działalności. Klient jest dla nas kluczowy, dlatego jesteśmy otwarci na wszystkie możliwości współpracy, gdzie dostrzegamy zainteresowanie marką Zetor – mówi Martin Blaškovič, dyrektor wykonawczy Zetor Tractors a.s.

Historycznie do regionu bliskiego wschodu traktory marki Zetor były dostarczane na przykład z fabryki znajdującej się w Iraku, ale obecność marki Zetor na izraelskim rynku jest premierą. W ramach zawartego kontraktu planuje się dostawę maszyn w liczbie kilkudziesięciu sztuk, z potencjałem na stopniowy wzrost.

– Rozpoczęcie współpracy z Zetorem było dla nas jednoznacznym wyborem. Nasi klienci ufają europejskim markom, ponadto Zetor jest symbolem wysokiej niezawodności i oferuje również korzystny stosunek ceny do parametrów. Poza tym z zespołem Zetora od początku współpracujemy bezproblemowo – podsumowuje pan Schendel, menedżer spółki A. L. Tractors & Agricultural Machinery LTD.

Najwięcej traktorów w Izraelu należy do kategorii o mocy 80–120 koni, to znaczy do segmentu, w którym marka Zetor dysponuje szeroką ofertą maszyn o różnej mocy, z różnymi typami przekładni i innymi rozwiązaniami technicznymi. Rolnictwo w Izraelu jest równomiernie podzielone na hodowlę zwierząt i produkcję roślinną. W przyszłości oczekuje się, że ze strony izraelskich klientów będzie zainteresowanie przygotowywanym prototypem trzycylindrowej maszyny o mocy 50 KM.