Tango 730 jest dwukaruzelową zgrabiarką, która umożliwia zgrabianie pokosu w jeden lub dwa wałki w zależności od ustawienia odległości karuzel od dyszla centralnego. Przy ustawieniu karuzel blisko dyszla uzyskuje się jeden szeroki wałek, natomiast przy rozsunięciu karuzel na zewnątrz zgrabiane są dwa wałki.

Szerokość robocza może być regulowana w zakresie od 6,7 do 7,3 m, co pozwala na osiągnięcie wydajność zgrabiania – jak deklaruje producent – na poziomie od 6 do 7,5 ha/godz..

W maszynie zastosowano nowej generacji jedenastoramienną przekładnię ze wzmocnionymi korbowodami osadzonymi w dokręcanych korpusach. To rozwiązanie ma według firmy SaMasz zapewniać cichszą pracę i dłuższe okresy międzyprzeglądowe.

Ponadto zgrabiarka została wyposażona w opatentowany mechanizm zmiany kąta przekładni, który chroni wały przekazujące napęd przed zniszczeniem w trakcie pracy.

Niewątpliwą zaletą konstrukcji jest także niska moc jakiej wymaga się od współpracującego z nią ciągnika. Do sprawnej pracy wystarczy traktor z silnikiem o mocy od 60 KM.

Katalogowa cena zgrabiarki Tango 730 wynosić będzie 65,9 tys. zł netto.