Wydarzenie w dniach 4 i 5 czerwca 2016 roku. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zielone Agro Show, które do 2015 r. odbywało się pod nazwą Zielone Agro Show, to kompleksowa impreza poświęcona przede wszystkim technice zbioru i konserwacji pasz objętościowych. Dlatego możemy tam zobaczyć pełne zestawy maszyn różnych producentów począwszy od koszenia, poprzez przetrząsanie, zgrabianie, po różne sposoby zbioru i magazynowania pasz zielonkowych.

Ale to nie wszystko. Wśród tegorocznych wystawców zobaczymy nie tylko firmy oferujące nowoczesne maszyny rolnicze, ale także przedsiębiorstwa produkujące nasiona, nawozy, pasze, dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich i wiele innych.

Nieodłącznym elementem Zielonego Agro Show są pokazy pracy maszyn. Na polu będzie można zobaczyć: kosiarki, prasy zwijające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe. Pokazy maszyn zawsze mają formę dynamicznego i efektownego show, w związku z tym cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony rolników.

Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Natomiast patronem medialnym wydarzenia, wspierającym jego promocję w nowym miejscu, będzie TVP.

Impreza na terenie Moto Parku w Ułężu potrwa dwa dni: 4 i 5 czerwca. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Organizator wystawy, czyli Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, tradycyjnie zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy