Jedną z nowości firmy Pöttinger zaprezentowaną wspólnie z firmą Steyr podczas spotkania prasowego k. Wiednia, była kosiarka Novacat 352 z centralnym zawieszeniem i szerokością roboczą 3,46 m. Maszyna mimo dużej szerokości roboczej jest składana do pionu a dzięki kątowi pochylenia wynoszącym 115 st. jej wysokość transportowa nie przekracza 4 m.

Do rozstrząsania skoszonej zielonki posłużył 8-karuzelowy przetrząsacz Hit 8.81 o szerokości roboczej 7,7 m. W maszynie zastosowano rozwiązania z większych modeli producenta. Na poprawę pracy wpływa m.in mocny trzypunktowy kozioł zawieszenia z seryjnymi amortyzatorami, który zapewnia prawidłową pozycję maszyny w śladzie ciągnika i zapobiega podczas pracy kołysaniu się maszyny na boki.

Poziome prowadzenie kozła zawieszania umożliwia uzyskanie dużej wysokości uniesienia na uwrociu i zapobiega zabieganiu maszyny na stoku. Zoptymalizowano również proces wypośrodkowania maszyny: łożyskowany sworzeń kołyskowy pochylony o 5 stopni w przód minimalizuje siłę przesuwania maszyny i ułatwia utrzymywanie przetrząsacza w centralnym położeniu.

Tak przygotowaną zielonkę zgrabiała natomiast zgrabiarka 2-karuzelowa Top 842 C odkładająca pokos centralnie. Szerokość maszyny jest regulowana w zakresie od 7,7 do 8,4 m.

Nowy Pöttinger Top 843 C stanowi uzupełnienie gamy maszyn 2-karuzelowych o sprzęt o najwyższej wydajności. Zastosowano tu znane już z poprzednich modeli karuzele Toptech Plus o średnicy 3,7 m z 13 ramionami.

Pöttinger zastosował w Top 842 C regulowaną krzywkę o dużej średnicy 420 mm i odstępie łożysk ramion 700 mm. Uchwyty ramion można łatwo wymienić odkręcając tylko dwie śruby.

Ciekawym rozwiązaniem w jakie można wyposażyć zgrabiarkę jest także koło Multitast, prowadzące karuzelę. Jak informuje producent, koło to ma gwarantować najlepsze podążanie za nierównościami terenu i tym samym zmniejszać zanieczyszczenia paszy.