PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Zmiany w ciągnikach. Zetor modernizuje rozwiązania techniczne

Autor:

Dodano:

Tagi:

Firma Zetor wprowadza kilka zmian w modelach Proxima, Forterra i Crystal. Oferta wzbogaca się również o kosiarkę ciągnikową Primo i miniciągnik Compax.W Zetorach serii Proxima, Forterra i Crystal przede wszystkim wprowadzono zmiany wizualne, ale zmodernizowano też kilka rozwiązań technicznych. Wszystkie ciągniki (z wyłączeniem serii Crystal) mają teraz stylizację spójną z projektem włoskiego studia Pininfarina, które na początek dało nowy wygląd modelowi Major. Z nowym wyglądem idą też zmiany jakościowe, nowe tworzywa sztuczne i lakiery mają być bardziej trwałe i odporne na działanie promieni UV. W modelu Crystal jak na razie postanowiono zaczekać ze zmianami ponieważ, jak twierdzą przedstawiciele firmy, jego projekt jest jeszcze dość młody i ciągle podoba się klientom. We wszystkich trzech seriach dokonano zmian w kabinach. Dotyczą one oświetlenia, ale przede wszystkim układów ogrzewania i klimatyzacji, które to mają być teraz nawet o 60 proc. wydajniejsze. Nowością jest też otwierany szyberdach – do tej pory przeszklone okno dachowe nie miało funkcji otwierania. Istotne zmiany wprowadzono też w układach hamulcowych – wprowadzono specjalne hamulce wspomagające przy przednich kołach.

Szeroki zakres mocy

Seria Proxima obejmuje aktualnie modele o mocy od 75,6 do 117,2 KM dostępne w trzech wariantach wyposażenia. Podstawowa Proxima CL ma skrzynię 12/12 współpracującą z rewersem mechanicznym (tylko do 106,6 KM). Proxima GP różni się od CL tylko przekładnią 16/16 z dwustopniowym wzmacniaczem momentu. Proxima HS jako jedyna może mieć moc aż 117 KM, ponadto jej znakiem rozpoznawczym jest elektrohydrauliczny rewers i przekładnia 24/24 (3 półbiegi).

Seria Forterra to propozycja dla rolników szukających już nieco większego ciągnik. Moc w wersjach HD (przekładnia 30/30, 3 półbiegi) może osiągać nawet 147 KM. W Forterrach HSX mimo tej samej przekładni maksymalna moc to 136,2 KM. To również najwieksza moc w podstawowej Forterze CL z przekładnia 16/8.

W największym modelu Crystal w 2020 roku serce ciągnika stanowi silnik Deutz A.G. TDC 6.1 L6 o mocy 163 KM spełniający najwyższe obowiązujące normy emisji Stage V. Jest to bardzo dobrze wyposażony ciągnik, zapewniający wysoki komfort pracy. Więcej o zmianach w dużych ciągnikach Zetora napiszemy już wkrótce.

Oferta bogatsza o miniciągniki

Jak wspomnieliśmy na początku, firma Zetor rozszerza ofertę o miniciągniki oraz małe ciągnikokosiarki do utrzymania nawet dość sporych trawników. Minikosiarka samojezdna Primo ma silnik Yanmar o mocy 19 KM współpracujący bądź z mechaniczną skrzynią biegów bądź z przekładnią hydrostatyczną. Podobnie można skonfigurować miniciągnik Compax (moc od 25 do 37 KM), który w zależności od użytych opon może być wykorzystywany przy pracach komunalnych, ale też np. na trawnikach.Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (18)

 • adi 2020-08-30 10:27:13
  Nie wspomniano czy modernizacja obejmuje również ceny. Strach się bać
 • Aza 2020-08-29 16:36:51
  Zabawne jest to, że Zetor się trzyma tylko dzięki rynkowi polskiemu. W Czechach przegrywają z NH i JD, w Niemczech sprzedają tak mało, że można poszczególne sztuki policzyć na palcach.
  • mnemonic222 2020-08-29 18:38:59
   Zetor sprzedaje na całym świeci, na kluczowych rynkach ma stabilną pozycje i to jest jego siła.
   • Aza 2020-08-30 20:22:10
    Tylko kluczowy rynek jest tak na prawdę jeden - Polska. 40% produkcji idzie do naszego kraju.
   • mnemonic222 2020-08-31 18:59:20
    @ aza Kluczowy rynek to jest Europa środkowo-wschodnia.
   • Aza 2020-08-31 22:24:24
    A w nim jeden gracz - Polska. Kondycja Zetora jest uzależniona od jednego kraju, czyli Polski. Po spadku sprzedaży w naszym kraju zaczęły się finansowe kłopoty Zetora. Zetor jest jeszcze aktywny w Czechach i na Słowacji. Pozostałe kraje to margines sprzedaży.
   • mnemonic222 2020-08-31 22:43:20
    @aza Nie jest uzależniona od Polski, jeżeli by tak było to Zetor już dawno bu upadł, kłopoty zaczęły się na początku lat 90-tych i jak po 2000 roku w byłej Czechosłowacji zaczęto kupować zachodni sprzęt. W każdym kraju europy Zetor sprzedaje swoje produkty, teraz zaczął ekspansję na rynek indyjski a to jest ponad 1 miliard ludzi. Nawet w Niemczech chwalą Cristala a to coś znaczy.
   • Aza 2020-09-01 11:45:14
    Statystki nie oszukasz. 40% sprzedaży Zetora przypada na Polskę. Sprzedaż w Niemczech jest bardzo niska i nie przekracza kilkunastu sztuk. To jest uzależnienie od jednego rynku. Rynek azjatycki ma również małe znaczenie, mówimy o kilkudziesięciu egzemplarzach rocznie.
   • mnemonic222 2020-09-01 19:25:45
    @aza Jak statystyki nie kłamią to po co to piszesz ? Sprawdź tabele sprzedaży, zobaczysz w jakich krajach ile sprzedają a kilkanaście sztuk to w Niemczech sprzedaje ale MTZ, a nie Zetor. Nie są uzależnieni od Polski, gdyby tak było to już dawno by upadli. Jeżeli dla ciebie rynek indyjski, gdzie jest kilkadziesiąt milionów rolników ma małe znaczenie to chyba nie wiesz o czym mówisz, jesteś laikiem czy nie umiesz czytać i liczyć ?
   • Aza 2020-09-01 22:55:02
    Szkoda, że oczadziałeś i nie przyjmujesz żadnych faktów. Jakie znacznie ma wielkość ludności w Indiach, skoro jest to rynek absolutnie zdominowany przez producentów lokalnych, jak Tafe czy Mahindra. Zetor nie ma znaczącej sprzedaży w tym regionie. Jest obecny, ale to nie zmienia jego ogólnej pozycji. Właśnie Zetor nie zbankrutował, gdyż jest popyt z Polski. To są bardzo proste fakty, które mógłbyś w końcu zrozumieć. Polska jest kluczowym rynkiem zbytu dla Zetora.
   • mnemonic222 2020-09-01 23:55:34
    @aza ty nie tylko oczadziałeś ale i ogłupiałeś, zapisz się do szkoły tam uczą czytać i liczyć. Indie to wielki rynek zbytu, dlatego Zetor się tam pcha ze swoimi prostymi wersjami, inni też. Będą tam sprzedawać duże ilości, już tam są i robią interesy. Polska to był rynek zbytu dla Zetora ale w latach 1989-2006 potem tendencja spadkowa, dlaczego nie przyjmujesz tego do wiadomości i innych o to oskarżasz ? Pogadaj z kimś od nich, poczytaj materiały jakie co roku publikują (sprawozdania), przejrzyj raporty sprzedaży z różnych krajów. To nie jest wiedza tajemna. Nawet tu o tym pisali, czy to takie trudne ? Jesteś odporny na wiedzę czy tylko nie masz o niczym pojęcia ?
   • Aza 2020-09-02 10:24:26
    Prostych faktów nie przyjmujesz. Polska wchłania 40% produkcji Zetora i to.jest fakt. Numerem 2 są Czechy, a 3 Słowacja. Pokumaj trochę i wyciągnij wniosek. Po drugie ujemny wynik finansowy Zetora za lata 2018-2019 był wynikiem spadku sprzedaży w Polsce. Znów pokumaj, Polska jest rynkiem strategicznym dla tego producenta. Każdy spadek sprzedaży w PL odbija się bardzo mocno na Zetorze, znacznie bardziej niż sytuacja na innych rynkach. Zetor się pcha do Indii i sprzedaje niewielkie liczby traktorów. Pod względem tego ile Zetor sprzedaje, nie może być uznany za strategiczny. Polska jest głównym rynkiem dla Zetora, tak jak Rosja dla MTZ. Patrząc na relacje rynek, sytuacja finansowa firmy widać uzależnienie od jednego rynku.
   • mnemonic222 2020-09-02 18:47:50
    @aza Już ci pisałem, że to nie prawda, czytaj ze zrozumieniem a nie klepiesz te same bzdury, kiedyś Polska była dużym rynkiem zbytu, mamy rok 2020 a nie 1990 - kumasz ? Nie wymyślaj ujemnych wyników finansowych, Polska nie jest żadnym rynkiem strategicznym, gdyby tak było to ta firma już dawno by upadła, teraz coraz trudniej zobaczyć nowego zetora w Polsce bo sprzedają ich mało. Zetor inwestuje w Indiach bo tam jest rynek zbytu i miliony gospodarstw, przestań zaprzeczać. Zetor nie jest uzależniony od Polski, przejrzyj tabele sprzedaży z różnych krajów, przeczytaj zestawienia publikowane przez nich i pogadaj z kimś od nich. To nie jest wiedza tajemna. Na razie to zaklinasz rzeczywistość i nie przyjmujesz faktów do wiadomości. Zacznij czerpać wiedzę z życia a nie z internetu to przestaniesz pisać te bzdury. KUMASZ ???
   • AzaAza 2020-09-02 21:31:40
    Wiedzę należy czerpać że źródeł, a nie z opowiadań chłopków małorolnych jak ty. Kłopoty Zetora zaczęły się w 2018 roku, gdy wykazał stratę 149 mln koron. Zetor nie padł, gdyż jest Polska - najważniejszy rynek zbytu dla tej firmy. Zetor od wielu lat najwięcej sprzedaje w Polsce. I mówię tu o roku tym, zeszłym, 2018, 2017 i wcześniejszych latach. Polska jest tak ważnym rynkiem, że to nasz oddział jako pierwszy zaprezentował zdjęcia najnowszych modeli po modernizacji. To dla nas w 2016 powstała jubileuszowa edycja 200 ciągników w biało-czerwonych barwach. Polska jest najważniejszym, głównym, strategicznym rynkiem zbytu dla Zetora.
   • mnemonic222 2020-09-02 22:11:57
    @aza ty jesteś małorolnym chłopkiem i powtarzasz to co ci tacy jak ty pod sklepem mówią, pewnie dlatego kupujesz Zetory. Twoje "źródła" to wiejscy mądrusie i internet, nie ośmieszaj się. Gdyby Zetor polegał tylko na Polsce to by już dawno upadł, sprzedaje tylko tanie wersje i to w małych ilościach, mamy rok 2020 a nie 1990, obudź się. To se newrati, próbują robić wersje ale ludzie już się na to nie nabierają, kiedy to zrozumiesz ? Piszesz jak dilerek płacą ci za to ??? Już ci pisałem poczytaj tabele, zestawienia i porozmawiaj z kimś od nich, dlaczego zaklinasz rzeczywistość i wciskasz ten kit ? Już nikt w to nie wierzy, Zetor ma bardzo złą opinię w Polsce ludzie wolą kupić Farmtraca a to coś znaczy. Nie googluj tyle bo ci mózg spuchnie, naucz się analizować dane a nie powtarzać marketingowy bełkot...
   • Aza 2020-09-02 22:41:27
    Dzbanki, mi Zetor lata i nie znaczy nic. Oczywiście, że ta marka nie ma już świetnej opinii stąd się biorą jej problemy i uzależnienie od 3 rynków. Polski, Czech i Słowacji. Dane są proste, Polska żre większość produkcji Zetora i to jest fakt, a nie teoria do dyskusji
 • Max 2020-08-29 10:41:16
  Można Zetora lubic lub nie ,ale trzeba pochwalić ich za to że coś działają , nie jak w Polsce , zamknąć i zniszczyć.
  • And 2020-08-29 21:18:15
   Nie mieli u siebie Wrzodaka.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.205.144
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.