Mniejsze opryskiwacze Primus zyskały bardziej przejrzyste elementy kontrolne, które zintegrowano w jednym miejscu. Dodatkowo pojawiło się również oświetlenie led. Profil maszyny jest bardziej opływowy, ujednolicono też kolorystykę tak aby nawiązywała do innych opryskiwaczy produkowanych przez firmę.

Zmiany objęły również komputer sterujący, który zyskał nowe funkcjonalności oraz szatę graficzną. Ponadto możliwe jest obecnie zintegrowanie w jednym urządzeniu również odbiornika DGPS, który pozwalać będzie na automatyczne sterowanie szerokością pracy belki polowej czy też prowadzenie równoległe. Co ważne, wszystkie maszyny Primus i Albatros zostały wyposażono w złącze Isobus.

Nowością, która nie było dotychczas dostępna w opryskiwaczach Primus jest system ciągłego obiegu cieczy w belce, tak aby od razu po włączeniu oprysk pojawił się na całej jej szerokości. W tym miejscu warto również wspomnieć o elastycznym dyszlu, który umożliwia zaagregowanie maszyn na dolny lub górny zaczep.

Modele Primus będą miały pojemność zbiorników od 2,4 do 4,4 tys.l i szerokości belek od 15 do 30 m, a modele Albatros to opryskiwacze z pojemnościami od 4 do 6,2 tys. l i szerokościach belek odpowiednio od 15 do 39 m.

Zmodernizowane maszyny są już dostępne w sprzedaży.