Zmodyfikowana seria ładowarek teleskopowych Farmlift wzbogacona o wiele nowych cech zadebiutuje wśród dużego grona publiczności na stoisku marki Case IH w trakcie tegorocznej edycji targów Agritechnica w Hanowerze. Maszyny są już też dostępne w sprzedaży.

Aby spełnić wchodzące w życie wymogi dotyczące norm emisji spalin, wprowadzono modyfikacje w pięciu większych modelach ładowarek, najmniejszy model - Farmlift 525, pozostał bez zmian. Moc do wszystkich modeli dostarczają 4-cylindrowe silniki NEF firmy FTP Industrial z nową turbosprężarką doładowującą zwiększającą ich sprawność. Głównym elementem pozwalającym spełnić wymogi normy Stage IV jest katalizator utleniający (DOC), współpracujący z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), który wykorzystuje płyn AdBlue. Przy jednostkach napędowych w dalszym ciągu nie znajdziemy filtra cząstek stałych DPF.

Silnik zastosowany w modelach Farmlift 632, 735 i 935 ma teraz moc znamionową wyższą o 11 KM i wynosi ona 121 KM, natomiast modele 635 i 742 mają moc znamionową 129 KM. Moc maksymalna w modelach 632, 735 i 935 wynosi 133 KM, natomiast w modelach Farmlift 635 i 742 – 145 KM.

Oprócz modyfikacji silnika, która zwiększa jego osiągi, udoskonalona została przekładnia nawrotna, a także oświetlenie w technologii LED i opcjonalna pompa hydrauliczna o zwiększonym wydatku.

Modele Farmlift 632, 735 i 935 można teraz zamawiać z hydrauliczną pompą tłoczkową o zmiennej objętości skokowej, która wcześniej była oferowana tylko w ładowarkach Farmlift 635 i 742. Pompa z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu i przepływem zamkniętym w położeniu środkowym (CCLS) charakteryzuje się maksymalnym wydatkiem na poziomie 140 l/min., czyli o 20 l/min większym niż standardowa pompa zębata, co zapewne docenią rolnicy szukający szybciej działającego układu hydraulicznego i krótszych cykli roboczych.

Do tych modeli ładowarek oferowana jest również – jako wyposażenie opcjonalnie, głowica wysięgnika o większym zakresie obrotu, wynoszącym obecnie 142 stopnie, co pozwoli na łatwiejszy wysyp niektórych materiałów. W standardowych ładowarkach wynosi on 128 stopni.

Podczas gdy przycisk zmiany kierunku jazdy w dżojstiku stał się już stałym elementem wyposażenia ładowarek teleskopowych Farmlift 635 i 742, firma postanowiła umożliwić opcjonalne zainstalowanie także dźwigni przy kierownicy. To z powodu przyzwyczajeń wielu operatorów, którzy wolą używać tradycyjnej dźwigni rewersu zamiast przycisku na dżojstiku.

Wśród kolejnych modyfikacji można wymienić udoskonalone lusterka wsteczne, nowe zintegrowane tylne błotniki ze wspornikami do świateł, zmodyfikowaną maskę oraz wydajne reflektory w technologii LED.

- W związku z rosnącym popytem na teleskopowe ładowarki o wysokości podnoszenia od 6 do10 m w gospodarstwach rolnych, Case IH robi kolejny ruch na tym rynku po wejściu nań w 2013 r. z ładowarkami Farmlift - mówi David Schimpelsberger, menadżer ds. marketingu ładowarek teleskopowych Farmlift marki Case IH w Europie.

- Udoskonalenia i modyfikacje wprowadzone w naszej ofercie w związku z wymogami normy dotyczącej emisji spalin Stage IV, unijnego rozporządzenia w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów rolniczych i leśnych oraz normy dotyczącej bezpieczeństwa EN 1459 są dowodem naszego zaangażowania, by podjąć walkę konkurencyjną z głównymi graczami w branży ładowarek teleskopowych i zwiększyć nasze obroty w tym segmencie – dodaje Schimpelsberger.

Więcej o tym, jak zwiększyć efektywność pracy i zysk gospodarstwa można dowiedzieć się na stronie internetowej www.caseihna5.pl