Dzięki temu posunięciu Zuidberg stanie się jedynym w Europie producentem oferującym gąsienice gumowe do własnych układów gąsienicowych.

- Gąsienice gumowe stosowane obecnie w Europie w zastosowaniach rolniczych są projektowane i produkowane na innych kontynentach. Zostały one opracowane specjalnie, aby zapewnić przyczepność w ciężkich maszynach o dużej mocy. Nasi klienci w Europie mają szczególne wymagania w odniesieniu do korzystania z tych produktów, zwłaszcza liczy się tutaj szerokość, nacisk na grunt i odporność na zużycie. Opracowując i produkując gąsienice we własnym zakresie będziemy w stanie lepiej reagować na wymagania naszych klientów - mówi dyrektor zarządzający Zuidberg, Jeroen Zuidberg.

Przedstawiciele firmy dodają, że zwiększona świadomość o długotrwałym negatywnym wpływie zagęszczania gruntu, doprowadzi do wzrostu z roku na rok liczby pojazdów rolniczych na całym świecie, które są wyposażone w układy gąsienicowe.

Nowy zakład budowany w Ens będzie miał powierzchnię 10 tys. m2 i oprócz linii produkującej gąsienice gumowe, znajdzie się tam również linia montażowa dla kompletnych układów gąsienicowych. Spowoduje to, że całkowita powierzchnia firmy po rozbudoweie powiększy się do 40 tys. m2.

Zuidberg spodziewa się, że jego pierwsze gąsienice gumowe będą dostępne w sprzedaży na rynku w 2017 roku.